Kompedium na temat monitoringu

Monitoring CCTV

 

Monitoring wizyjny planowany jest praktycznie w każdym nowo budowanym osiedlu. Jednak coraz częściej ze względu na ich niezawodność, nawet istniejące już wspólnoty mieszkaniowe decydują się na instalację takich urządzeń.

Monitorowanie terenu potrafi zmniejszyć przestępczość nawet o 90 %. Jest to bardzo istotne dla miejsc, w których żyje wiele osób w różnym wieku oraz z różnych grup społecznych czy kulturowych. Właśnie z powodu zwiększenia bezpieczeństwa wzrosła akceptacja dla instalowania systemów monitoringu wizyjnego i stał się on jedną z podstawowych instalacji w budownictwie mieszkaniowym ale nie tylko.

Zaletą monitoringu jest również możliwość obserwacji, nagrywania oraz sterowania kamerami z jednego punktu np. pomieszczenia ochrony, w którym znajdują się urządzenia do podglądu. Dzięki temu jeden pracownik w tym samym czasie jest w stanie mieć pod kontrolą duży obszar np. osiedla domów jednorodzinnych czy osiedla bloków mieszkalnych.

Jaki wybrać system do monitoringu 

Na rynku dostępnych jest wielu producentów urządzeń wizyjnych i urządzeń rejestrujących. Oferta kamer i rejestratorów jest tak bogata, że bardzo trudno zdecydować, który sprzęt będzie najlepszy do monitoringu danego obiektu. Dlatego warto jest oddać się w ręce profesjonalistów, którzy projektują takie instalacje w celu uniknięcia pomyłek przy doborze urządzeń oraz w późniejszym etapie użytkowania.

Ile kosztuje monitoring ?

Ceny urządzeń monitoringu znacznie spadły, dlatego nawet mniejsze, czy uboższe dzielnice mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Warto dodać, że takie systemy mogą działać całą dobę, a dzięki specjalnym funkcjom, monitorować nawet w nocy przy zastosowaniu trybu nocnego. Często zdarza się, że kamery znajdują się w znacznej odległości od rejestratora lub są bardzo rozproszone.

 

Array ( [0] => Array ( [id] => 2043 [pageID] => 1745 [parent_t2t] => 1931 [rank] => 1 [templatesID] => 1 [url] => domofony-kompedium [enabled] => 1 [showNested] => 1 [lockedCMS] => 0 ) [1] => Array ( [id] => 1931 [pageID] => 1662 [parent_t2t] => 1 [rank] => 2 [templatesID] => 77 [url] => [enabled] => 1 [showNested] => 1 [lockedCMS] => 1 ) ) sections